Blog Yazmaya Nasıl Karar Verdim?

Lise yıllarımdı… Bir dönem sonunda edebiyat hocam, karnemi gördüğünde; edebiyat ve dil bilgisinden ortalamaya yakın notlar alırken, dönem sonlarında bu dersin notunun yüksek olmasına sinir olduğunu söyleyip beni yazdıklarımdan dolayı tebrik etmişti. Hatta bir kompozisyonumu saklamak için almıştı.

Yıllardır aklımda olan bu günü dün gibi hatırlarım.. Ve her hatırladığımda bir kez daha gülümsemek gelir içimden…

Bizim dönemler bilirler.. Biz lisedeyken Türk Dili ve Edebiyatı dersi kompozisyon ve edebiyat-dilbilgisi olmak üzere ikiye ayrılırdı. Ve benim için bu dersin en zevkli tarafı kompozisyon dersi ve kompozisyon sınavlarıydı.

Ortalama 45-50 dakikalık bu sınavların ciddi anlamda 30-35 dakikasını camdan dışarı bakarak düşünmeye ayırır, geri kalanında düşündüklerimi kâğıda dökerdim.

Tabi yazma hevesim sadece bununla başlamadı. Bir de her genç ergen gibi, tarifi kolay kolay mümkün olmayan aşk ile ilgili denemelerim oldu. Şiirler, duygusal yazılar vs… Hatta yazılarımın bir kısmı Denizli’nin yerel radyolarından birisinde okunmuştu.

Anı anıdır deyip hepsini hala bir fiil saklıyorum. J

Mesleki anlamda yazmak için niyet etmek çok zamanımı aldı ama sonunda takip ettiğim bloggerların olumlu eleştirileri  –ki takip listemde görebilirsiniz- ,  dostlarımın şiddetle gaza getirmesi ile niyetime aldım.

Bloğumda başta insan kaynakları fonksiyonları olmak üzere, iş hayatında, gündelik hayatta gördüğüm olaylar, okuduğum ve izlediğim şeyler ve fikir beyan etmek istediğim konular hakkında yazmaya çalışacağım.

Umarım yazdıklarımı keyifle okursunuz.

Sevgiler,

İnsan Kaymağı

(Visited 35 times, 1 visits today)

8 Comments

 1. Hüdaverdi BALLI Mayıs 22, 2014 at 8:40 am

  Tebrik eder başarılar dilerim. Gülistana ayrıca teşekkür ederim. Cehaletin tek korkusunun kadın olduğunu tüm kadınların öğrenmesi dileğiyle…..

  Reply
  1. Ümmühan Ballı Mayıs 22, 2014 at 2:21 pm

   Teşekkür ederim babacım 🙂

   Reply
 2. Mürüvvet Saltıker Mayıs 22, 2014 at 9:10 am

  Canım arkadaşım öncelikle bu cesaretinden dolayı seni tebrik ediyorum. Malum yazı yazmak blog açmak özellikle yazdıklarını okutmak öyle her yiğidin harcı değildir 🙂 Bu sabah keyifle okudum yazını beni lise yıllarına götürdün.Allah sana acaba bu kez ne yazdı diye merakla bekleyip okumaya koyulan takipçiler versin tatlım kalemine kuvvet diycem ama parmağına kuvvet diyorum artık 🙂

  Reply
  1. Ümmühan Ballı Mayıs 22, 2014 at 2:23 pm

   Teşekkür ederim canım arkadaşım benim 🙂
   Bizim aklımız hep o lisede kalıcak inan bana 🙂
   İyi dileklerin için teşekkür ederim…

   Reply
 3. Şehnaz mungan Mayıs 22, 2014 at 10:50 pm

  Canım hayırlı olsun.Herşeyde başarılı olduğun gibi eminim bundada başarılı olcaksın yazılarının devamını dilerim.Emeği geçen herkezi tebrik ediyorum senide çok öpüyorum büyük kızım

  Reply
 4. Ümmühan Ballı Mayıs 24, 2014 at 10:14 am

  Teşekkür ederim güzel temennilerin için .. 🙂

  Reply
 5. İpek Aral Mayıs 28, 2014 at 10:23 pm

  Sevgili Ümmühan,

  Sana bol üretimli, keyifli, renkli bloglamalar dilerim. Blogger dünyasına hoşgeldin 🙂

  Sevgilerimle,

  İpek

  Reply
  1. Ümmühan Ballı Haziran 1, 2014 at 11:54 pm

   Teşekkür ederim İpek Hanım.
   Sizin gibi bir profesyonelden böyle bir yorum almak çok etkileyici.
   Saygılarımla,

   Reply

Leave A Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir